دانشگاه دولتی علوم پزشکی سن پترزبورگ پاولوف St Petersburg I.P.  یکی از دانشکده ها پزشکی پیشرو در روسیه است. 110 سال پیش در سال 1897 به عنوان موسسه پزشکی برای اولین بار در روسیه برای زنان تاسیس شد. بیش از 60 سال این دانشگاه در سراسر جهان به عنوان نخست لنینگراد I.P. شناخته شده بود.  نام فعلی موسسه پزشکی پاولوف St Petersburg I.P. دانشگاه علوم پزشکی پاولوف، در سال 1994 با تصمیم دولت فدراسیون روسیه به این دانشگاه داده شد.

تحصیل پزشکی در روسیه دانشگاه پزشكي سن پترزبورگ پاولوف

دانشگاه، بطور قابل توجهی منجر به توسعه علوم پزشکی و خدمات بهداشت و درمان در روسیه و جهان شده است و به عنوان یک مرکز بزرگ برای متخصصان آموزش در زمینه های مختلف پزشکی شناخته شده است. این دانشگاه دارای یک بخش علمی بزرگ برای آموزش و دارای روابط خوب بالقوه با بسیاری از مدارس پزشکی و موسسات در کشورهای مختلف جهان است. دانشجویان در دانشگاه دولتی پزشکی St Petersburg امکان مطالعه بر روی جدیدترین سطح و بهترین سنت های قدیمی دانشکده ها پزشکی روسی است.
این دانشگاه یک سازمان آموزشی دولتی و دارای مجوز دولتی و مجوز رسمی از وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه بهداشت است.  دانشگاه، در کنترل یک شخصیت حقوقی و دارای املاک و حساب های بانکی است. این دانشگاه ممکن است اموال شخصی غیر حقوقی را با موافقت اشخاص حقوقی تغییراتی ایجاد کند. دانشگاه دارای یک تمبر دور با آرم و مشخصات ناشر فدراسیون روسیه ، رهبری خود و دیگر نمادهای دانشگاه است.

تحصیل در روسیه دانشگاه پزشكي سن پترزبورگ پاولوف

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ، آموزش عالی در این کشور، درخواست جهت پذیرش در دانشگاه، اخذ ویزا و شناخت بهترین مکان برای اقامت دانشجویان این مقاله را مطالعه نمایید.

وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی میتوانند به شما در اخذ پذیرش تحصیل در دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ که یک دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران  برای متقاضیان تحصیل در پزشکی سن پترزبورگ کمک میکنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو به دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایند.

ویدئو و فیلم دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ روسیه

در این قسمت فیلم کوتاهی از دانشگاه پاولوف را می توانید مشاهده فرمایید.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ

بسیاری افراد جهت مهاجرت به سن پترزبورگ معمولا از طریق تحصیل در دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیل در دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به این کشور می باشد.

تاریخچه مختصر دانشگاه پاولوف

دانشگاه دولتی علوم پزشکی سن پترزبورگ پاولوف (موسسه پزشکی سابق لنینگراد اول پس از نام I.P.  پاولوف) در سال 1897 به عنوان موسسه پزشکی سن پترزبورگ زنان، اولین دانشکده پزشکی عالی روسیه برای زنان تاسیس شد.
از زمان تأسیس به یکی از مدارس علمی پزشکی پیشرو در روسیه تبدیل شد. متخصصان شناخته شده در شاخه های مختلف پزشکی و علوم زیستی اساسی در این موسسه به کار می پردازند. در میان آنها می توان فیزیولوژیست معروف جهانی I.P. پاولوف ، therapeutists G.F. و K.G. Chernorutsky، جراح J.J. Janelidse و F. Uglov، G. Fedoseev، L. Potachov.  را نام برد. در حال حاضر این دانشگاه یک مرکز آموزشی، علمی و بالینی عمده در شمال غرب روسیه است. هر سال 600 دانش آموز جدید وارد این دانشگاه می شوند.
در حال حاضر دانشگاه موقعیت پیشرو در آموزش پزشکی روسیه و جهان را دارد ، حفظ استانداردهای غربی علم (آمریکا و اروپا) ، درمان و آموزش و همچنین بهترین سنت های دانشکده های پزشکی قدیمی روسیه و اتحاد جماهیر شوروی را در خود دارد. با توجه به نظرات فردی استادان، معلمان، پزشکان و  فن آوری های مدرن به طور گسترده ای در تدریس استفاده می شود. از زمان تأسیس این دانشگاه نزدیک به 50،000 پزشک در این دانشگاه آموزش دیده اند. بیش از 600 متخصص از دانشگاه در هر سال فارغ التحصیل میگردند ، و درجه M.D. را به دست می آورند.

اولین اطلاعات در مورد آموزش شهروندان خارجی از سال 1910 است. در اتحاد جماهیر شوروی، آموزش دانشجویان خارجی در سال 1945 شروع شد. از آن زمان حدود 2000 شهروند از 65 کشور اروپا، آسیا، آفریقا و امریکا لاتین برای دیپلم واجد شرایط شدند، و بیشتر از 400 پزشک از کشورهای خارجی یک دوره کار عملی، تخصصی، مطالعات بالینی یا پژوهشی تحصیلات تکمیلی برای درجه دکتری را در این دانشگاه دریافت کردند (دکتر علوم در پزشکی).

این دانشگاه می تواند برنامه فوق لیسانس آموزشی (کارآموزی، دوره های فوق تخصصی) برای فارغ التحصیلان پزشکی در بیش از 40 رشته های پزشکی ارائه دهد. هر سال بیش از 300 پزشک تحت آموزش کارشناسی ارشد در این دانشگاه می باشند.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ بستگی به دانشگاه انتخابی شما در این کشور دارد. معمولا اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی راحت تر از دانشگاه های دولتی است، اما حتما دقت فرمایید دانشگاه انتخابی مورد تایید وزارت علوم باشد. شهریه دانشگاه های دانشگاه پزشکی مسکو سن پترزبورگ معمولا پایین می باشد.

اهداف دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ

 • آموزش پزشکی: MD، تحصیلات تکمیلی، از جمله دکتری و برنامه های علوم پزشکی را شامل می شود. این برنامه ها در دسترس هر دو نوع شهروندان روسی و خارجی هستند. آموزش پزشکی با توجه به استانداردهای دولتی فدراسیون روسیه انجام شده است. کتاب های درسی برای دانش آموزان، آثار روشمند به طور منظم توسط تمام ادارات منتشر شده و در کتابخانه در دسترس هستند.
 • کار بالینی: تمام بخش های بالینی در درمانگاه و یا در بیمارستان شهرستان برگزار می شوند. همه اساتید و معلمان این بخش به عنوان درمان پزشکان و یا مشاوران کار بالینی را در کلینیک تجهیزات مدرن پزشکی برای تشخیص و درمان استفاده می کنند. در بخش جراحی عملیات مدرن (از جمله cardiosurgery و جراحی مغز و اعصاب) انجام می شود. به طور کلی، در حدود 2800 پزشک و پرستار در کلینیک دانشگاه کار می کنند، ارائه مراقبت های پزشکی بسیار عالی است.
 • کار علمی: همه اساتید و معلمان در همه گروه ها به انجام کار علمی با توجه به موضوع پژوهش اصلی بخش های خود می پردازند.

بورسیه تحصیلی در دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ معمولا به افرادی با رزومه های بالا تعلق می گیرد در صورت پذیرش از دانشگاه های دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ شرایط تحصیل رایگان دردانشگاه پزشکی سن پترزبورگ برای شما امکان پذیر می گردد.

 معمولا بورسیه برای تحصیل در مقاطع بالاتر مانند دکتری PHD و کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و شرایط تحصیل در دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ در مقطع دکترا یا PhD و شرایط تحصیل در دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس را آسان تر می کند.

تاریخچه دانشگاه پاولوف

پردیس اصلی متشکل از 63 ساختمان، از جمله درمانگاه، بخش، آزمایشگاه های علمی، کتابخانه، مرکز کامپیوتر، و 4 خوابگاه برای دانش آموزان و متخصصان است.
بیمارستان Philatov  و برخی از ادارات در خارج از محوطه دانشگاه (تروما و Ortopedics، کودکان، بیماری های عفونت، سرطان و غیره) واقع شده است و این بیمارستان در شهرستان، از جمله اولین بیمارستان تخصصی برای بیماری های عفونی در اروپا می باشد. (بیمارستان Botkin)، اولین بیمارستان کودکان (دیگر بیمارستان سنت پترزبورگ) می باشد.

بخش های بالینی و موسسات بالینی علمی، واقع در محوطه دانشگاه، کلاس های خود را در بیمارستان و دانشکده گروه درمانی، گروه Propedeutics بیماری های داخلی، بخش جراحی عمومی، بیمارستان و دانشکده گروه جراحی، بخش چشم پزشکی، گروه گوش و حلق، زنان و بخش های زنان و زایمان و غیره برگزار می کند.
به طور کلی، بیش از 43 بیمارستان به عنوان آموزش برای دانش آموزان استفاده می شود. همه درمانگاه ها، گروه ها و مراکز تحقیقاتی با تجهیزات مدرن پزشکی ارائه می شود.

مراکز تحقیقاتی پاولوف سن پترزبورگ

دانشگاه زیر به پژوهش های علمی موسسه وابسته است:

 • موسسه تحقیقات علمی آسیب شناسی قلب عروقی
 • موسسه علمی پژوهشی ریه
 • موسسه تحقیقات علمی نفرولوژی
 • موسسه تحقیقات علمی فارماکولوژی
 • موسسه تحقیقات علمی پیوند مغز استخوان

فعالیت های تحقیقاتی نیز توسط همه افراد با به کار گیری 48 آزمایشگاه علمی و بیش از 20 آزمایشگاه بالینی انجام می شود (تحقیقات فیزیولوژی، قلب و عروق و بررسی سیستم فیزیولوژی، بیوشیمی بالینی و غیره (دانشگاه به طور منظم سازماندهی کار کنفرانس های علمی محلی (بیشتر برای آموزش پزشکان عملی) می باشد، موسسه های بین المللی روسیه ؛ متخصصان این موسسات در کنفرانس های علمی خارج از کشور برگزار می شود شرکت می کنند کشورهای (ایالات متحده آمریکا، کشورهای اروپایی و غیره) در قسمت های مختلف بالینی (برای بخش های بالینی) و فعالیت های علمی تدریس می گردد.
برخی بخش های بالینی کار دانشگاهی با سایر موسسات تحقیقاتی بالینی و مراکز بزرگ بالینی سنت پترزبورگ، به طور مستقیم در حال انجام کار تحقیقاتی با دانشگاه می باشد:

 • موسسه تحقیقات بالینی برای درمان شکستگی
 • موسسه تحقیقات بالینی آنفلوانزا
 • موسسه انکولوژی
 • مرکز سنت پترزبورگ روماتولوژی
 • درمانگاه سنت پترزبورگ برای بیماری های عفونی (بیمارستان Botkin)

امکانات دانشگاه پاولوف سنت پیطرزبورگ

 • مجموعه کتابخانه این دانشگاه شامل بیش از 1000000 کتاب ها و مجلات می باشد، در میان آنها می توان کتاب های درسی پزشکی، رساله های موضوعی (پایان نامه در مورد یک موضوع خاص) پیدا کنید، که در مورد آخرین مشکلات پزشکی در این کتابخانه کتاب و رساله موجود است. کتاب های جدید به طور منظم به این مجموعه گسترده ای اضافه می شوند.
 • مرکز کامپیوتر با کلاس های کامپیوتر و منابع اینترنتی
 • آزمایشگاه و مراکز علمی
 • خوابگاه شبانه روزی: 4 خوابگاه برای اقامت دارای دو اتاق (اتاق دونفره).  2 خوابگاه در پردیس دانشگاه واقع شده است. 2 خوابگاه در خارج از دانشگاه در نزدیکی ایستگاه های مترو می باشد.
 • امکانات ورزشی: رایگان (مرکز تناسب اندام، بخش ورزشی) و کلاس های تربیت بدنی در دسترس برای دانشجویان هستند. در حومه شهر در محوطه دانشگاه محلی برای استراحت “Vaskelovo” واقع شده است و دریاچه ای در نزدیک آن وجود دارد.

اطلاعات و شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه پاولوف

برای پذیرش مدارک زیر را بایستی به کمیسیون پذیرش دانشکده دانشجویان خارجی تحویل داده شود:

 • پاسپورت با ترجمه تایید شده به زبان روسی (نسخه اصلی). اسناد موقت در برخی از کشورها به افراد زیر 18 سال داده می شود، پذیرفته نیست (برای این افراد پاسپورت ملی است را بایستی دریافت کنید).
 • سند آموزش عالی ثانویه با حضور اجباری نمرات برای دروس زیر: زیست شناسی، شیمی، فیریک و ریاضی

اسناد و مدارک لازم برای روش nostrification:

 • نسخه از ترجمه از سند آموزشی (تایید notarially)
 • کپی از ترجمه گذرنامه (تایید notarially)
 • اصل پاسپورت و مدرک

دروس دانشگاهی هر رشته متفاوت می باشد. تحصیل در این کشور بدون مدرک زبان ممکن است، تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی نیز در برخی از دانشگاه ها مقدور است. شرایط تحصیل در این کشور در مقطع کارشناسی یا لیسانس مانند دیگر کشور های می باشد اما مسلما تفاوت هایی وجود دارد که قبل از اقدام بایستی از آنها آگاه گردید. زبان تحصیل در این کشور به زبان روسی و انگلیسی می باشد.

دانشگاه ایالتی پزشکی پاولوف نخست سنت پترزبورگ دارای مراکز موسسه و تحقیقات به شرح زیر است:

 • موسسه تحقیقات بیماری­های کلیوی
 • موسسه تحقیقات ریه
 • موسسه تحقیقات بزرگداشت ها Raisa Gorbacheva برای کودکان انکولوژی، هماتولوژی و پیوند
 • موسسه تحقیقات دندانپزشکی جراحی فک و صورت
 • موسسه Valdman فارماکولوژی
 • موسسه تحقیقات عروق قلبمراکز تحقیقاتی:
  مرکز پژوهش های علمی
  مرکز پزشکی
  مرکز تحقیقات منطقه ای اعتیاد و داروهای روان گردان
  مرکز علمی و پزشکی مولکولی فدراسیون روسیه
  مرکز مراحل اولیه آزمایش های بالینی

هزینه دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ MBBS روسیه (پاولوف)

هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ، روسیهشهریه دانشگاه هر سالهزینه خوابگاه 1 سالهزینه کلی بری 1 سالهزینه کلی برای 6 سال
هزینه MBBS  به دلار آمریکا4500 USD600 USD5100 USD30,600 USD
هزینه ها به روپیه هند2,95,000 Rupees/yr.50,000 Rupees/yr.3,45,000 Rupees/yr.20,70,000 Rupees (approx.)( for 6 years)
(دوره مقدماتی ) مدت زمان 10 ماه2500 US Dollars600 US Dollars3100 US Dollars200,000 Rupees

علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو و اخذ ویزای تحصیلی به صورت تضمینی در این کشور می توانند با کمک  وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی از موسسات اعزام دانشجو به راحتی و در کمترین زمان ویزای تحصیل در دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ را دریافت کرده و به ادامه تحصیل در دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید.

3/5 - (1 امتیاز)

52 دیدگاه برای “تحصیل در روسیه دانشگاه پزشكي سن پترزبورگ پاولوف

 1. Ata گفت:

  با سلام

  می خواستم بدان ایا این دانشگاه هنوز مورد تایید است یا نه

  و ایا دوره پادفک انلاین است یا نه

  و هزینه سال اول شهریه و زندگی چقدر است

  و هزینه ای که شما می گیرن چقدر است

  و ایا در تبریز دفتر دارین

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   بله، مورد تایید است و در حال حاضر دوره های پادفک به صورت آنلاین است. هزینه تحصیل بسته به زبان و رشته انتخابی شما دارد. شما می توانید به دفتر ما در تبریز جهت کسب اطلاعات بیشتر مراجعه نمایید.

 2. امیرحسین گفت:

  سلام من سال دوازدهم انسانی هستم امسال هم کنکور دارم میخواستم بدونم میتونم اونجا تحصیل کنم و یه کار خوب واسه خرجو مخارجم پیدا کنم؟
  درضمن برای ما پیش دانشگاهی هم حذف شد مدرکش باز چی میشه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   با مدرک دیپلم خود امکان ادامه تحصیل برای شما وجود دارد. با دریافت مجوز کار در روسیه به شما اجازه کار حین تحصیل اعطا می گردد.

 3. امین گفت:

  سلام ببخشین بنده معدلم دور بر ۱۵ اینا میشه و دوتا از درسام هم تک ماده کردم تو تابستون خوندم و الان عالیم میخواستم بدونم با این شرایطم میتونم به پادفک پاولف ثبتنام کنم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   بله، می توانید برای شرکت در دوره های پادفک روسیه اقدام نمایید.

 4. Hanna گفت:

  سلام من 18 سالمه و معدلم 19.83 هست ایا امکانش هست با مدرک زبان برای پزشکی انگلیسی اپلای کنم (بدون ازمون) و شرایط بورسیه چیه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   در نظر داشته باشید که دانشگاه های که مورد تایید ایران می باشند،به زبان روسی هستند. شرایط تحصیل در دانشگاه های روسیه بسته به دانشگاه انتخابی شما دارد.

 5. مصطفی گفت:

  با سلام
  من ۲۱ سالمه و تو دانشگاه ازاد الان مشغول به درس خوندن هستم.معدل مدرک پیش دانشگاهیم ۱۳،۵ هست.اونموقع ها به دلیل مشکلاتی نمیتونستم درس بخونم انچنان ولی الان شرایطم فرق کرده .و چندتا مدرک تکنسین داروخانه و… دارم .ایا میتونم در رشته پزشکی پزیرش بگیرم؟؟
  و اگر بعد از چند ترم اونجا بتونم خودمو ثابت کنم ایا میتونم بورس بشم ؟
  و سوال بعدی اینکه هزینه تحصیل پزشکی دانشگاه چقدره؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   بله، تحصیل در روسیه محدودیت سنی و یا نوع دیپلم و مدرک تحصیلی ندارد. هزینه تحصیل بسته به زبان تحصیل و دانشگاه انتخابی متفاوت است.

 6. زهرا گفت:

  سلام من معدل کتبی دیپلم۱۹/۳۵ هست ولی معدل پیش دانشگاهی خیلی پایینی دارم امکان پذیرش در دانشگاه پاوولوف رشته پزشکی دارم؟؟و اینکه امکان گرفتن انتقالی بعداز دوسال به ایران هست؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در صورتیکه بخواهید به زبان روسی تحصیل کنید باید در ابتدا در دوره های پادفک شرکت کنید و سپس می توانید برای کورس اصلی اقدام نمایید. قانون انتقال دانشجویان به ایران لغو شده است.

 7. الا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  بزخشید برای دانشگاه پاولف برای اول مهر میشه الان اقدام کنیم؟؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بسته به رشته تحصیلی و زبان تحصیل شما دارد. در صورتیکه مدرک زبان روسی را داشته باشید، می توانید اقدام نمایید.

 8. نوید گفت:

  سلام من معدل دیپلم 13.75 یکبار از دانشگاه علمی کاربردی انصراف دادم رفتم دانشگاه آزادالان دانشجوم از نظر نظام وظیفه مشکلی برای مهاجرتم پیش نمیاد؟چون یکبار انصراف دادم؟و از لحاظ معدلم میشه دانشگاه پالوف دندانپزشکی بخونم ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای خروج از کشور باید کارت پایان خدمت و یا نامه معافیت تحصیلی ارائه دهید.

 9. ماريا گفت:

  سلام من معدل ديپلمم ١٤/٣٦ هست ، آيا اگه اقدام به پذيرش دانشگاه پزشكي بكنم ،قبول خواهد شد؟!
  با توجه به اينكه تيزهوشان درس خوندم و مدرك زبان آيلتس با نمره ٦/٥ هم دارم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   لطفا در نظر داشته باشید که برای تحصیل در دانشگاه های روسیه به زبان روسی باید مدرک زبان ارائه دهید و یا در دوره های پادفک شرکت نمایید.

 10. ارش گفت:

  باسلام ، ایا با داشتن دیپلم فنی و حرفه ای (صنایع شیمیای) ‌و درحال حاضر داشتن فوق دیپلم صنایع شیمیایی ، میشه پزشکی سنپترزبورگ خواند؟
  هزینه تحصیلی و رفاهی برای هر سال چقدر هست؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   برای تحصیل در رشته های پزشکی روسیه باید دیپلم خود را ارائه دهید.

 11. مارال گفت:

  سلام وقت بخیر.من معدل کتبی دیپلمم ۱۳ و پیش دانشگاهی ۱۱ هستش اما معدل کل هردوردو بالای ۱۶ شدم ایا میتونم در این دانشگاه دندان مزشکی بخونم؟و مورد تایید ایرانه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بسته به دانشگاه انتخابی شما دارد.

 12. امیرمحمد گفت:

  سلام، اخذ پذیرش واسه رشته پزشکی محدودیت سنی داره یانه ؟ بنده40سالمه دیپلم تجربی نظام قدیم بامعدل کتبی 12.34ومعدل کل14.71 دارم وارشدمدیریت مالی هم گرفتم.لطفا راهنمایی کنید.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تحصیل پزشکی در کشور روسیه محدودیت سنی ندارد.

 13. حسام گفت:

  سلام دانشگاه هایی که در روسیه سال 2020 مورد تایید اعلام شدند اگر تا 6 سال دیگه بیانیه یا تایید ایران عوض بشه یعنی دیگه اون دانشگاه تایید نشه باید چکار کنیم؟؟

  1. حسام گفت:

   مدرک این دانشگاه یا دانشگاه های روسیه مورد تایید کشور هایی مثل آلمان کانادا و… هست؟؟؟

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    با سلام و احترام
    بله، اکثر مدارکی که توسط دانشگاه های روسیه اعطاء می شود، در کشور های دیگر نیز به رسمیت شناخته شده است.

  2. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   تاییدیه مدارک تحصیلی شما بر اساس سال ورودی شما ارزیابی می شود.

 14. محمدرضا پنام گفت:

  سلام و عرض ادب،وقت بخیر.
  من ۲۰سالمه و رشتم تجربی بوده،معدل دیپلمم بالای ۱۶هست و معدل کل بالای ۱۷،امسال پشت کنکور بودم و الان سرباز محسوب میشم،میخواستم برای رشته دندان پزشکی از یکی از دانشگاه های روسیه یا چین که هزینه پایینی دارند پذیرش بگیرم.
  اگر امکان داره در مورد اینکه برای کجا اقدام کنم و چه شرایط و مدارکی لازمه و هزینه ها به طور کلی راهنماییم کنید،با تشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   با توجه به شرایط شما برای هر دو کشور امکان اقدام وجود دارد. لطفا با ما در تماس باشید تا اطلاعات دقیق را در اختیار شما قرار دهیم.

 15. سارا گفت:

  سلام من مشکل مالی دارم ولی تمام شرایط پذیرش رو دارم معدلمم ۱۹.۶۰ همون معدل کل دیپلم هست ولی مشکل مالی دارم فقط راهی هست برای بورسیه گرفتن یا حداقل از نظر مالی کمتر باشه؟!

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   اخذ بورسیه در کشور روسیه معمولا برای مقطع ارشد و دکتری امکان پذیر است و برای کارشناسی معمولا به سختی بورسیه تحصیلی ارائه می گردد

 16. علي گفت:

  سلام
  منظورتون از هر دو زبان يعني ميشه فقط زبان انگليسي رو انتخاب كنيم؟
  اگه فقط زبان انگليسي انتخاب كنيم بهداشت ايران تاييد ميكنه يا نه؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله رشته های موجود در برخی دانشگاه ها فقط به زبان انگلیسی تدریس می شوند و با زبان انگلیسی نیز دارند.
   تایید بودن دانشگاه، صرفا ارتباطی با زبان تحصیل ندارد و هرچند که بی تاثیر نیست.

 17. Saba گفت:

  سلام من معدل دیپلمم 18/68 بوده ایا میتونم برای پزشکی در دانشگاه پاولوف اقدام کنم؟ و این که ایا برای تحصیل پزشکی این دانشگاه ازمون ورودی باید بدیم؟؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   بله می توانید اقدام کنید. مشکلی برای پذیرش در این دانشگاه ندارید.

 18. مریم گفت:

  سلام
  آیا با داشتن دیپلم و پیش دانشگاهی انسانی میتوان برای پذیرش پزشکی در این دانشگاه اقدام نمود.ضمنا ارشد مدیریت بازرگانی هم دارم.

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   امکان پذیرش هست، ولی مدرکتون در ابران معادلسازی نخواهد شد.

 19. مریم گفت:

  سلام
  دانشجوی مامایی هستم
  ایا امکانش هست برای کارشناسی ارشد و دکترا، سونوگرافی بخونم؟ کدوم کشورها و کدوم دانشگاها؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای ادامه تحصیل باید رشته های تحصیلی شما مرتبط باشد.

 20. Mohan گفت:

  سلام، دانشجوي سال يك پزشكي مجارستان هستم و هفتاد واحد گذروندم، ايا امكان ترانسفر براي دانشگاه پزشكي سنت پطرز بورگ دارم؟ و سوال دوم اينكه ايا تدريس به زبان انگليسي هست يا روسي؟
  ممنون كه پاسخ ميديد

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای انتقالی گرفتن و تطبیق واحد ابتدا بایستی دانشگاه هدف را مشخص کنید و شرایط پذیرش آن را بررسی کنید. و در صورتی که امکان انتقالی وجود داشته باشد، روال قانونی را از سرگیری کنید.
   به هردو زبان تدریس انجام می شود که بسته به انتخاب شما و رشته تحصیلی در دانشگاه مورد نظر دارد.

 21. علی تنها گفت:

  سلام اگه فقط دیپلم داشته باشیم نمیشه تو این دانشگاه ثبت نام کرد؟؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   معمولا پیش شرط ثبت نام در دانشگاه های خارج از کشور ازجمله روسیه، داتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی برای رشته های نظری است.
   اما مشاورین ما راهکار هایی را در نظر گرفته اند که به شما کمک می کند تا بتوانید بدون مدرک پیش دانشگاهی در این کشور تحصیل نمایید.

 22. علی نژندی گفت:

  با سلام
  معدل کل دیپلم باید بالای ۱۲ باشه یا معدل کتبی

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   معدل کل دیپلم ملاک است، اما در صورتی که معدل آزمون های یکپارچه پایین باشد، ممکن است برخی دانشگاه ها پذیرش ندهند.

 23. zahra گفت:

  با سلام میخواستم بپرسم معدل دیپلم و پیش دانشگاهی باید چه قدر باشه ک وزارت بهداشت تایید کنه

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   عموما معدل های بالاتر از 12 و در برخی رشته ها بالاتر از 14 را تایید می کنند.

 24. علی نصیری گفت:

  باسلام . اخیرا وزارت بهداشت اعلام نمودن زبا ن تحصیل در این دانشگاه باید به زبان روسی باشد وتحصیل به زبان انگلیسی مورد قبول نیست این واقعیت دارد یا خیر . سوال بعدی بعد از دوره پاتفک برای کورس اصلی باید به زبان روسی امتحان داد یا انگلیسی . متشکرم

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   اخیرا وزارت بهداشت تحصیل به زبان انگلیسی در کشور روسیه را از تایید خارج کرده است و تحصیل به زبان روسی در این کشور همچنان مورد تایید است.
   تدریس و تحصیل وقتی به زبان روسی باشد پر واضح است که امتحانات نیز به این زبان خواهد بود.

 25. زهره گفت:

  سلام ببخشید امتحان قبولی ومدرک زبان نمیخواد این دانشگاه؟
  و اینکه بعد خوندن پزشکی میشه اومد ایران و کار کرد؟مدرکش معتبره؟
  و اینکه این دانشگا فقط واسه خانوماس؟؟؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   برای تحصیل در این رشته و دانشگاه نیازی به مدرک زبان نیست.
   معدل دیپلم و پیش دانشگاهی برای تایید وزارت بهداشت مورد نیاز است.
   مدرک این دانشگاه معتبر و محدود به خانم ها نیست.
   موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *